Asla Bi’ Kurbağayı Öpme!

Bu hafta size Marilyn Anderson tarafından yazılan "Asla Bi Kurbağayı Öpme" kitabını tanıtıyoruz. 2005 yılında çıkan bu kitapta kadın hisleri ve erkek ilişkileri hakkında düşüncelerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kitap ALTEO YAYINLARI tarafından yayınlanmaktadır.

Erkekler ve kadınlar. Birbirlerinden bekledikleri, bazen çok başka şeyler olabilen iki cins. Marilyn Anderson, ilgi beklemiş dürüstlük, kalite, yetenek, zeka, espri beklemiş. Ve biraz para, medeni cesaret, dakiklik ve çok az da nezaket. Belki biraz ortak ilgi alanları, anlayış ve eh biraz da çekicilik… Sonrasında da nikah yüzüğü ve sonsuza kadar sürecek bir sadakat.

Çok mu istemiş diyorsunuz? Haklısınız. En azından artık kendisi öyle düşünüyor. Bunları bünyesinde toplayan tek bir erkek olmadığı, böyle görünecek olsa bile her erkeğin öyle veya böyle, bir gün foyasının çıkacağı konusunda bir iddiası var Anderson'ın. Ona göre, erkeklerin her biri, öpülüp prens olmayı bekleyen sefil bir kurbağa ve kadınların dudakları bu yaratığı öpecek kadar değersiz olmamalı! Bundan feminist çizgilere sahip zannetmeyin, bir yandan da erkekleri her şeyden çok seven bir kadının, belki de yeryüzündeki en erkek sever kadının erkek tanımlarından bahsediyoruz bu kitapta.

Bu son derece komik, anlatımı ve esprileriyle son yılların en eğlendirici 'kadınlar-erkekler' kitabında, erkekler çeşitli kurbağa tipleriyle çıkıyor karşımıza: Hepimizin hayatında bir şekilde etrafta olan, arabasız bir hiç olan Ralli-bağa, asabi erkek Canavar Kurba-zilla, insanın kanını emen erkek tipi Kont Kurakula ve daha onlarcası birbirinden başarılı canlandırmaları ile bu kitapta. Özellikleri, nasıl ayırt edilecekleri, zararları, onlara karşı alınabilecek önlemler ile şemalar, ara notlar ile, 'Kurbağa'lara karşı hazırlanmış en kapsamlı, en aydınlatıcı, en başarılı, en eğlenceli kitap 'Asla Bi' Kurbağayı Öpme!'

"Evleneceğim!" tutturmasıyla, incelenmedik erkek tipi bırakmamış bir kadının, daha ne tür erkeklerle karşılaştığını, bu yolda hazine değerinde nasıl bir arşive ulaştığını, ne kadar geniş bir koleksiyondan bahsettiğimizi, kendinizi sesli gülmekten alıkoyamayacağınız ne anılar yaşadığını, erkeklerin gerçekten ne 'kurbağa' adamlar olabileceğini merak ediyorsanız, kadın veya erkek olun, bu kitabı kesinlikle elinize almanız gerekiyor.

Paylaş

Yorumlar