Kış Besinlerinin Faydaları

KABAK; Antioksidan kaynağı
Kalp hastalıklarına karşı vücudu korurken, kaser türlerinin oluşumunu engelleyen Beta-karaton ve antioksidan içerir.

BRÜKSEL LAHANASI; Lif küpü İçeriğinde K vitamini ve magnezyumla birlikte bolça da lif bulunur. Ayrıca 4 ila 6 adet tüketmek  günlük toplam C vitamininizide kaşılayacaktır.

GREYFURT; Prostata Karışı Sabahları içilen bir bardak greyfurt suyu prostat başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı koruyor. Vücuttaki yağları yakma etkiside bulunduğu için kilo kontrolündede faydalı olacaktır.

LAHANA; Kalp Sağlığı İçin Lahanada yüksek oranda A, B6, C ve K vitaminle açısından oldukça zengin. Kırmızı lahana kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu olurken, beyaz lahana vücuttaki yağları yakarak bağısak temizliğindede oldukça faydalı oluyor.

KESTANE; Gençlik İksiri Kestane B vitmini açısından oldukça zengin, B vitaminide sinir sistemi düzenliyor ve deprosyana yakalanma riskine karşı koruyor. İçeriğinde bulunan Potasyum ve Magnezyum cilde iyi geldiği gibi kramplara karşıda oldukça etkili.

BROKOLİ; Herde Derde DevaKışın sofranızdan eksik etmemeniz gereken bir besin. İçeriğindeki A, C, K vitaminleri ve kalsiyum, demir ve magnezyum sayesinde harika bir antioksidan kaynağı ve göz dostu.

PATATES; Mutluluk KaynağıYağda kızartılmadığı sürece, kalorisi yüksek bir besin değil. lif açısında zengin ve içeriğindeki nişasta nedeniyle mutluluk veriyor. Haşlanmış hali ise mide sorunlarına karşı faydalı

SARIMSAK; Mucize BesinÖzellikle kışın gribal enfeksiyonlara yakalanma riskine karşı mükemmel bir koruyucu. Tansiyonu düzenlemede de çok faydalı.

ELMA; Yorgunlık İçinB3, E vtamini ve potasyum açısından zengin bir meyve. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, bedensel ve zzihinsel yorgunluğua karşı birebir. Günde yenilen bir elma cilt güzelliğinede fayda sağlamamının en sağlıklı yolu.

Paylaş

Yorumlar