Ayakkabı seçiminin sırları Shoe City Comfort’ta

Türkiye’de 80 yıldır ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve dünyanın sayılı 10 markasını bünyesinde bulunduran Shoe City Comfort; ayakkabı seçimi konusunda tüketicileri uyarıyor: Her şık ayakkabının aynı zamanda uygun ayakkabı olamayacağını belirten Shoe City Pazarlama Müdürü Başak Çilingiroğlu ayakkabı seçimindeki püf noktaları anlattı. 

Ayakkabı sektöründe 80 yıldır faaliyet gösteren Çilingiroğlu ailesine ait Shoe City, tüketicileri bilinçli ayakkabı seçimi konusunda uyarıyor. Shoe City Pazarlama Müdürü Başak Çilingiroğlu her şık ayakkabının aynı zamanda uygun ayakkabı olamayacağının altını çizerken, Türkiye’de ayakkabı seçiminde gerekli bilincin yeni yeni yerleşmeye başladığını söyledi.

Shoe City Comfort mağazalarında ayakkabı seçimi konusunda danışmanlık hizmeti verdiklerini anımsatan Başak Çilingiroğlu, kişinin bütün gün kullanmak durumunda kaldığı ayakkabıyı seçerken sadece yumuşaklığı ve şık görünmesinin yeterli olmadığını vurguladı. Ayakkabı seçerken önemli olanın “Ayağıma tam uygun mu?” sorusu olduğunu ifade eden Çilingiroğlu, “Bunun için bizim belli yöntemlerimiz var. Öncelikle müşterilerimizin ayaklarını ölçüyoruz. Sadece boyu değil, eni de önemli bizim için. Her ikisi de ölçülüyor öncelikle. Mağazamızda satılan markaların farklı genişlikte modelleri var. Yani geniş ayağı olan bir kadına geniş koleksiyondan ürünler sunuyoruz. Ayağınızın yüksekliği bile çok önemli. Yani 3 boyutlu olarak bakıyoruz ayağa. Ayrıca ayak ölçümünden sonra ayakkabıları denetirken de ayakkabı ayağa uygun mu buna çok dikkat ediyoruz. Amacımız, tüketicinin bilinçli bir biçimde tercihini yapması ve ayakkabı ile uzun süre rahat etmesini sağlamak” dedi.

Dünyanın sayılı markaları arasında yer alan şıklık ve konforu bir araya getiren Gabor, Rohde, LOYD, Pikolinos’u tüketici ile buluşturduklarını vurgulayan Çilingiroğlu, iyi bir ayakkabı seçmenin sırlarını şöyle anlattı:

“Ayakkabı seçerken hepimiz ister istemez ilk önce modeline bakıyoruz. Ancak ayakkabının rahatlığı konusunda en ufak bir tereddüt bile varsa aklımızda, çok dikkatli olmalıyız. Ayakkabı tarak kısmından rahat mı? Yükseklik olarak doğru mu? Ayağımdan çıkıyor mu ya da önden vuruyor mu? Şıklıktan ödün vermeden rahat olunabileceğini, doğru ayakkabı seçmenin çok onemli olduğunu vurguluyoruz. En yaygın hatalardan biri ayak taraklı olduğu için, birkaç numara büyük ayakkabı almaktır. Doğru olan, tarak kısmı geniş ama boyu tam ayağınıza uygun modeli bulmaktır. Büyük ayakkabı giymek de küçük ayakkabı giymek kadar sakıncalı ve ayağa zarar veren başka bir şey yoktur.”

Paylaş

Yorumlar