Pürüzsüz bacaklar

Bacaklarınızın güzelliği ve sağlıklı olması için düzenli bakım yapılması şart. Havalar ısındıkça mini etekler, şortlar bacaklarımızı orataya çıkarıyor. Dolayısıyla daha fazla göz önünde olan bacaklarımıza daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Ayrıca bacaklar erkeklerin en çok dikkat ettikleri bölgelerin başında geliyor.
  
Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bacaklarınızdaki tüyleri aldıktan sonra sıcak duştan, güneşlenmekten ve deeodorantlardan uzak durmalısınız. Bacaklarınızdaki tüylerden kurtulmanın bir çok yolu var. Eğer ağdayı tercih ediyorsanız, ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Kullanmadan önce avucunuzun içi ile ağdanın sıcaklığını kontrol edin. Kısa tüyler için ağda kullanmayın. Ağdayı tüyleriniz uzadıktan sonra yaparsanız, daha pürüzsüz bir cildiniz olur. Yoksa cildinizde bazı morlukların oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Bacaklarınızı yıkayın, bir havlu ile kurutun ve nemlendirici sürün. Ardından pudra dökün. Bir süre bekledikten sonra ağda yapmanız gereken yerleri sarışın bile olsanız rahatlıkla görebilirsiniz. Ağdayı kaynatmamalısınız. Ilık olmalı. Soğuk olarak uygulanabilenleri tercih etmelisiniz. Ağda yaparken yanınızda buz bulundurmanızda fayda var. Herhangi bir kızarıklık ya da morluğa karşı, üzerine hemen buz sürmeniz yararlı olur. Ağda bittikten sonra kan dolaşımını sağlamak için bacağınızı soğuk suyla yıkamalısınız. Son olarak bacağınıza bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmemelisiniz.
 

Epilasyon öncesi bacaklarınızı sıcak suyla yıkamak ve narin hareketlerle keselemek batık kıllarınızı çıkaracak ve yumuşatacaktır. Sonrasında epilasyon yapıp bol nemlendirme ile kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz

Paylaş

Yorumlar