Mutfakta yeni fikirler…

Mutfağınız evinizin kalbidir. Bir parça neşe katarak ya da popüler trendleri uygulayarak mükemmel hale getirebilirsiniz. İşte size mutfak duvarlarınıza uygulayabileceğiniz üç yaratıcı dekorasyon fikri.
     
Duvar çıkartmaları
Hemen uygulamak ister misiniz? Duvar çıkartmaları, mutfak duvarlarını kısa sürede yenilemek için en etkili yoldur. Kolay ve çabuk uygulanır. 
     
Birkaç dakika içinde duvarınıza transfer edebilir ve mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sudan uzak bir köşede bu uygulama daha sağlıklı sonuç verecektir.
    
Öneriler
* Raflarınızın arka bölümünü basit sloganlar ya da ikonlarla çekici kılın.
* Yemek masanızın arkasındaki duvara çerçeveli bir resim asmak yerine sticker uygulayarak bu noktayı odak noktası haline getirebilirsiniz.
* Bırakın çocuklar yaratıcılıklarını, mutfakta kendi kişisel bölgelerini oluşturmakta konuştursunlar.

Ahşap paneller
Country stilinde bir mutfağı, mekanın dili ve alışkanlıklarıyla şekillendirin. Duvarınızı seçtiğiniz herhangi bir renkle boyamanız da güzel bir görüntü yaratabilir ama bu şekilde duvarları daha ilginç kılabilirsiniz. Dikey çizgiler mekanı daha yüksek göstermenin, paneller de pürüzlü duvarları kaplamanın en etkili yöntemidir.
    
Öneriler
* Paneli, mutfakta hakim görünen renk/renkleri bastırmak için tamamlayıcı bir renkte boyayın.
* Uzun ömürlü olmasş için fildişi (yumurta kabuğu) boya kullanabilir, yıpranmış görünüm için kireç efekti finiş uygulayabilirsiniz.
* Koyu ahşap trendi, koyu boyayı kapsar.

Duvar kağıtları
Duvar kağıtlarında yatak odası ya da salonla sınırlı kalmayın. Bugünlerde yemek odaları ve mutfaklarda açık alanlar, ferah mekanlar yaratmak için çoğumuzun seçimi duvar kağıtları oluyor. 
     
Duvar kağıtları, yemek odası ya da mutfak-yeme alanında daha geniş bir ortam yaratmak, kişisel bir tarz oluşturmak için çok yaratıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor.
    
Öneriler
* Su ya da yaş sıçrayan alanlarda duvar kağıdı kullanmayın.
* Büyük düşünün. Geniş örnek skalasından birini uygulamadan önce duvarın özelliklerine göz atın.
* Country görünüm için, mutfak rafını ya da önü camlı olan mutfak dolaplarının arka bölümünü kağıtla kaplayın. 

Kaynak: Evim Dergisi

Paylaş

Yorumlar