Kısa saçlar nasıl şekillendirilir?

Kısa saç kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken noktaların neler olduğunu öğrenmek ister misiniz?


Saçlarınıza çok iyi bir şekil verebilmeniz için öncelikle kesimdeki orantının düzgün olması gerekir, böylece hareketler daha belirgin ve estetik durur.

Fön çekebilecek ve çektirebilecek zamanınız yoksa sizin de evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var. Kısa saçlarda modern şekiller yaratabilmek için saç yapınıza daha uygun ürünler kullanmalısınız, mesela saçın kesimini vurgulayabilmek için lifli ve mat özellikli şekillendiriciler kullanabilirsiniz, böylelikle saçlarımız daha modern, daha havalı görünüm elde edebilir.

Jöle kullanmak saçın formunu bozmakla birlikte saçlarınızı modern havadan uzak tutar. Bu nedenle saçlarınızı banyodan sonra kurutup imkanınız varsa fön çekip ondan sonra fönü bozmayacak ıslak olmayan ürünler kullanmalıyız.

Şekillendirme aşamasında ellerinize çok iş düşüyor, kesinlikle elleriniz sabit ve tek yönde hareket etmemeli. Eğer çılgın modeller istiyorsanız elleriniz rahat hareket etmeli "ay bozuldu mu?" kaygısı duymamalısınız. Kısacası bu işi ellerinize bırakın…

Şekillendirme aşaması bittikten sonra beğenmediğiniz yerleri küçük dokunuşlarla değiştirebilirsiniz. Bu aşamalar bittikten sonra sabitleyici bir ürünle (sprey olabilir) sonlandırabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar