Gül Mucizesi Cilt Bakımı

Bahar geldi, rengarenk çiceklerler sardı her yanımızı, canlandırdılar bizi. Ve canlanma sırası cildimizde..

Gülün hoş kokusu ve aroması tam bir şifa kaynağı cildimiz için. Ve tam zamanı.. Evinizde hem sağlıklı hemde ihtiyacınıza uygun güzelleşme taktiklerini yardımıza koşacak. Gül suyunu eksik etmeyin elinizin altından, sizin için birkaç tüyomuz var.

Gül Losyonu; Boş bir fısfıslı şişenin yarısına gül suyu kalan yarısına  maden suyu doldurun. Sabah ve akşam cildinizi yıkadıktan sonra yüzünüze sıkın. Hem ferahlık hemde canlılık kazanacaksınız.

Gül sulu buz kalıpları; Gül suyunu bir bu kabının içine doldurup buzluğunuzda her daim bulundurun. Haftada bir kaç kez minik gülsuyu kalıplarından birini yüzünüzde gezdirerek masaj yapın. Cildinizin kan dolaşımını arttıracaktır.

Gül Maskesi; Kuru ciltler için önerdiğimiz bu maskeyi kurutulmuş gül yapraklarından oluşturacağız. Süt, mısır nişastası ve biraz bal ile kuruttuğunuz gül yapraklarını parçalara bölerek hepsiniz karıştırın. 15 dakika beklektikten sonra bu karışımla cildinize yavaş yavaş masaj yapın.

Gül iksiri; Bir şişe üzüm sirkesini ağızı geniz dah abüyük bir şişeye doldurun. üzerine 1-2 avuç kurutulmuş gül yaprağı ekleyerek karıştırın. 15 – 20 gün boyunca güneşte bekletin ve sonrasında bir tülbent yardımyla süzün. Bu karışımı losyon ve makyaj temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz.

Güllü el kremi; Evinizde bulunan boş bir krem kavanozunuza vazalin koyun. Üzerine birkaç damla gül suyu ve gül yağı ilave ederek krem kıvamında olacak şekilde karıştırın. bu karışım el ve dudak çatlaklarına iyi gelecek besleyecektir.

Paylaş

Yorumlar